Novinář Jan Tuna se rozhodl, že si zajede za bývalou kolegyní Janou Peterkovou. Pro pořad „Tuna versus“ s ní natočil rozhovor. A jak tušíte, byl to bizarní rozhovor. Jana Peterková na úvod rozhovoru tvrdila, že žijme v digitální koncentráku. Peterková tvrdí, že o jí chce zavraždit BIS, CIA, britská tajná služba a Mosad.

Jan Tuna natočil i rozhovor s lékaři a dalšími odborníky, aby vyvrátil její tvrzení. O „turborakovině“, o pandemii COVID-19 i virologii.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.