Na faktech záleží. Jeden z těch, kteří se věnují faktům je mladý youtuber Timofej Kožuchov. Tentokrát se ve svém videu věnuje tématu trangenderu.Ve videu vysvětluje mýty ohledně této tématiky.

 „Mrzelo mě, že státní škola v Bratislavě zakázala studentům se obléct jako opačné pohlaví nebo když konzervativní politici charakterizují transgender identitu jako politickou ideologii. Proto jsem dneska zveřejnil video o rozdílu mezi pohlavím a rodem, které se zaměřuje na biologické příčiny transsexuality. Jsem si vědom kontroverzní debaty a rozdílných vědeckých názorů okolo tohoto tématu, a proto jsem v pořádku s tím, že nepřesvědčím každého jednotlivého posluchače. Doufám však, že toto video rozproudí diskuzi o otázce transgender identity, která bude postavena na faktech a vzájemném respektu,“ píše v popisu videa.


Jan Cemper

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Své mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com