Konce ledna se na sociální síti Youtube objevila Mladá Slovenka Lívia, která ráda komentuje dění. Tentokrát jasně formuluje své antifeministické postoje. Kritizuje současný feminismus, který podle ní řeší hlouposti, ale údajně ke skutečnému ponižování žen v islámu mlčí.

Na video se rozhodl reagovat český student a youtuber Timofej Kožuchov. „Osmnáctiletý student mezinárodní školy LEAF Academy se ve třinácti letech zapsal do debatního kroužku a později se dostal i na debatní mistrovství světa,“ píše HateFree.

„Nedávno jsem na internetu narazil na známou slovenskou youtuberku, Lívii, která natočila video pod názvem FEMINISMUS JE RAKOVINA. Video mě zaujalo, a proto jsem jí hned napsal na emailovou adresu, že bych se s ní rád sešel a prodiskutoval její názory na různé společenské otázky. Odpověď jsem bohužel zatím neobdržel, proto jsem se rozhodl, že udělám argumentační rozbor jejího videa. Doufám, že Lívia se k této zprávě dostane a bude ochotna se mnou debatovat. To znamená, že nehledě na to, s kým souhlasíte, Vás prosím, abyste sdíleli můj příspěvek na sociálních sítích a napsali svůj názor. Smyslem mého projektu není, abyste se vším naprosto souhlasili, ale abychom se nebáli sdílet naše názory a svobodně o nich diskutovat,“ vysvětluje Timofej Kožuchov.

Video má skvěle podložené zdroji. Seznam zdrojů najdete na Youtube pod videem. Takhle nějak má vypadat kvalitní práce se zdroji.

P.S. Nepopíráme, že určitá malá část feministek (a femitnistů) to s feminismem přehání a některé (výjimečné) požadavky a výstupy jsou za hranou. Video je o základech feminismu.


Jan Cemper

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Své mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com