Pamatujete si, jak aktivisté jako Jiří Černohorský, Pavel Cimbál nebo Lubomír Volný bojovali proti islamizaci země? Nyní jsou na straně Ruska. A evidentně jim vůbec nevadí i to, že v řadách ruské armády jsou radikální muslimové. A to není vše. Podle vyjádření předsedy čečenského parlamentu Magomeda Daudova válku berou jak džihád.

Předseda čečenského parlamentu Magomed Daudov tvrdí, že čečenské prapory na Ukrajině bojují především v džihádu na obranu islámu. Daudov říká, že pokud je Putin nezastaví, budou pokračovat až do Berlína.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.