„Postavíme zeď v Coloradu,“ slíbil prezident před publikem v Pittsburgu v Pennsylvánii. Problém je, že se stát Colorado nenachází u americké jižní hranice a nejsou žádné zprávy o tom, že by se výstavba v tomto americkém státě plánovala. Naopak takový projekt existuje u řeky Colorado v Arizoně. Vlastně, existuje tu ještě jedna varianta. Že by prezident Trump daroval stát Nové Mexiko Mexiku. Když si chce koupit Grónsko, proč by nějaký ten stát zase neprodal.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček ukázal, jak brilantně lže v přímém přenosu. V pořadu Máte slovo řekl, že se Zeman setkal s čínskými disidenty při cestě do Číny, ale na dotaz sinoložky s kým konkrétně, kdy a kde nedokázal odpovědět. Odvolával se na stránky hradu. Na nich ovšem žádná zmínka o setkání s disidenty není (1, 2, 3).

 Slovenský Dennik N spustil série videí s názvem Krotíme hoaxy. V ní se redaktor Vladimír Šnídl věnuje nejostřílenějším hoaxům.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com