„Postavíme zeď v Coloradu,“ slíbil prezident před publikem v Pittsburgu v Pennsylvánii. Problém je, že se stát Colorado nenachází u americké jižní hranice a nejsou žádné zprávy o tom, že by se výstavba v tomto americkém státě plánovala. Naopak takový projekt existuje u řeky Colorado v Arizoně. Vlastně, existuje tu ještě jedna varianta. Že by prezident Trump daroval stát Nové Mexiko Mexiku. Když si chce koupit Grónsko, proč by nějaký ten stát zase neprodal.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček ukázal, jak brilantně lže v přímém přenosu. V pořadu Máte slovo řekl, že se Zeman setkal s čínskými disidenty při cestě do Číny, ale na dotaz sinoložky s kým konkrétně, kdy a kde nedokázal odpovědět. Odvolával se na stránky hradu. Na nich ovšem žádná zmínka o setkání s disidenty není (1, 2, 3).

 Slovenský Dennik N spustil série videí s názvem Krotíme hoaxy. V ní se redaktor Vladimír Šnídl věnuje nejostřílenějším hoaxům.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.