Zděšení mezi odpůrci očkování vyvolal nový vynález vědců z Yaleovy univerzity, kteří vytvořili nový způsob, jak údajně dodávat mRNA vakcíny vzduchem. Z příspěvků se může zdát, že někdo vakcíny hodlá vpouštět do ovzduší. Ve skutečnosti jde de facto o očkování formou kapiček do nosu a tento způsob očkování byl vyzkoušen zatím pouze na myších.

Dezinformační příspěvek obsahuje úryvek ze zasedání Epoch Times moderovaného Romanem Balmakovem, které se objevilo s českými titulky 4. listopadu 2023 na tomto webu nebo v tomto příspěvku na Telegramu. Ve videu Balmakov tvrdí, že výzkumníci z Yaleovy univerzity vyvinuli novou metodu podávání vakcín, která by umožnila vládám očkovat populaci “způsobem, že by si lidé ani neuvědomili, že jsou očkováni”.

Ve skutečnosti však intranazální vakcíny vstupují do těla stejným způsobem jako viry. Jejich cílem je vytvořit imunitu na sliznicích nosu a úst, která může zabránit nákaze lidí. V případě infekce zpomaluje její šíření.

Mark Saltzman z Yaleova institutu pro globální zdraví uvedl, že aby vakcíny správně fungovaly u lidí, musely by být dávky šité na míru a to každému zvlášť. Řekl, že by bylo “nemožné” kontrolovat velikost dávky, pokud by byla vypouštěna do ovzduší.  „Tato tvrzení jsou konspirační teorie, nic jiného,” řekla Dorothee von Laer z Institutu virologie na Lékařské univerzitě v Innsbrucku. „Vzhledem k současnému stavu výzkumu nelze předpokládat, že bychom dosáhli dostatečné koncentrace vakcíny na nosní sliznici nebo v plicích jejím šířením vzduchem ve formě aerosolu,” uvedla 2. listopadu. Německý Spolkový institut pro vakcíny a biomedicínu Paula Erlicha řekl 2. listopadu agentuře AFP, že „ani letecky, ani žádným jiným způsobem není možné dosáhnout řádného očkování lidí, aniž bychom o tom věděli“.

Zdroj: AFP


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.