Z neznámých chemických názvů ve složení vakcín nemusíte mít žádné obavy.

Nepanikařte hned, když vidíte nějaké divně znějící chemické názvy molekul. Chemici prostě nemají dobrý vkus na jména. I naše krev je plná chemických sloučenin jako jsou sulfáty, thiokyanáty, fenoly, rtuť, ketony, dehydroepiandrosteron, močovina a 20 druhů různých kyselin. Jsou to chemické látky z nichž mnohé rovněž používají k výrobě výbušnin, nebo průmyslových produktů. Nenechte se proto nachytat konspirátory, kteří tyto informace rádi vytrhávají z kontextu. Využívají pouze neznalost pokročilejší chemie většiny lidí ve svůj prospěch a straší své publikum toxicitou těchto látek. Mimochodem, věděli jste, že botulotoxin, který se běžně využívá na vyhlazování vrásek je jedním z nejsilnějších jedů vůbec?

Toxicitu stanovuje dávka, než druh molekuly a při vysoké dávce může být toxická i voda nebo kyslík. Pokud je něco silný toxin znamená to, že dané látky stačí extrémně malé množství na to, aby někoho zabila.

Rada na závěr: při googlení bezpečnosti chemických sloučenin hledejte například v Národním institutu pro bezpečnost a ochranu zdraví (NIOSH), v Registru toxických účinků chemických látek (RTECS) nebo v seznamem Evropské chemické agentury (ECHA), které transparentně uvádějí všechna rizika spojená s chemickými látkami.

Život je chemie, tak se jí nenechte vyděsit k smrti.

Text byl přezvat z FB projektu Vaxinátor.


author