Václav Klaus junior se včera ve svém pravidelném pondělním komentáři „Chemnitz, stěhování národů a další novinky“ na Novinkách.cz zabýval údajným úpadkem západní civilizace, imigrací, elitami, prostým lidem a událostmi v Saské Kamenici.

Matematikovy nešikovné exkurzy do antické historie, které ukazují spíše na inspiraci Vlastimilem Vondruškou než odborníkem, ponechám stranou. Skutečným vyvrcholením Klausova ducha, je totiž závěr, který si dovolím ocitovat:

„Možná jsme ta Východořímská říše – co vydržela o tisíc let déle. Ale netvařme se, že se nic neděje. V Sasku (i ve Švédsku) se rozhoduje i o nás. O naší civilizaci. Bůh ochraňuj AfD i Švédské demokraty.“

Václav Klaus mladší píše zcela v duchu IVK (b) a svého otce, který se opakovaně účastnil předvolebních akcí německé AfD. To je mimochodem ta strana, která letos v květnu v interpelaci hovořila o odsunu Němců jako genocidě a dotazovala se, jaké kroky podnikne spolková vláda, aby přiměla českou vládu ke zřeknutí se „diskriminačních Benešových dekretů“, a jak podpoří potomky vyhnanců z domoviny, kteří si přejí české státní občanství a chtějí se usadit v České republice. Tohle tedy oba ti dva Václavové Klausové, bojovníci za národ a za Beneše, prosazují? Podpora AfD z české strany je snad opravdu vyhánění ďábla Belzebubem.

Co se týká strany Švédských demokratů, ta je přímou nástupkyní Švédské strany, která vznikla sloučením několika menších stran a hnutí přímo se hlásících k fašismu. Podle švédského tisku za Švédské demokraty i přes svůj proklamovaný odpor k fašismu a rasismu kandidovalo hned několik bývalých členů nacistické Národní socialistické fronty (NFS). Tedy strany, která měla ve znaku přímo hákový kříž a která se přímo hlásila k odkazu nacistické „Třetí říše“.

Vlajka Národní socialistické fronty (NFS) z let 1994 - 2003
Vlajka Národní socialistické fronty (NFS) z let 1994 – 2003
Napsal: Miloš Kadlec
Informace o Švédských demokratech doplnil Jan Cemper

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


author