I do český bulvárních médií se dostala zpráva, že „poprvé v historii jakékoli americké soutěže Miss zvítězila transgender účastnice Brían Nguyen.“ Komentujícím navíc vadí, že dívka měla nadváhu. Ve skutečnosti se však jednalo o lokální akci, ve které primárně šlo o vědomosti. Na bulvární příspěvky nás upozornil Václav Feigl.

Je lehce dohledatelné, že ona soutěž neohodnotila krásu, ale úspěchy ve studiu, nadání, talent, charakter, veřejně prospěšnou činnost a postoje. „To si vezmeme lokální školní soutěž z malého města v jednom státě USA, ve které nejde primárně o krásu, ale o studijní úspěch. Povýšíme akci na level Miss Universe a zobecníme na celé USA. Pohoršíme se nad trans holkou. Začneme nadávat, že nám zkažený Západ tlačí jako ideál krásy tlustou trans holku, no, kam ten svět spěje! Pláčeme nad tím, že nevyhrály ty “normální hezké štíhlé dívky”, že naše civilizace degeneruje a že určitě vymřeme,“ glosuje nářky Lucie Tomanová.

Miss Greater Derry není nová soutěž, existuje již od roku 1987. V soutěži jde o školní stipendium. Dívka se věnovala například charitativní činnosti.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.