Například Petra Rédová a mnoho dalších sdíleli informaci, že v Rusku prý protestují proti Česku. „Češi přestaňte nám vraždit děti, ženy ! Češi, přestaňte dodávat zbraně ,munici a žoldáky! Češi jsou agresoři a vrazi!“ stojí na transparentech. Jestli si ovšem myslíte, že se jedná o nějaký spontánní protest ruského obyvatelstva, jste na omylu. Ve skutečnosti se jedná o akce mládežnické organizace vládnoucí strany Vladimira Putina Jednotné Rusko.

Co tedy o akci píší tamní média, v tomto případě státní tisková agentura RIA Novosti? Asi 100 aktivistů ´Mladé gardy Jednotného Ruska´ a ´Dobrovolnické roty bojového bratrstva´ se zúčastnilo shromáždění u českého velvyslanectví v Moskvě v Den znovusjednocení Krymu s Ruskem, informoval zpravodaj RIA Novosti. Tisková služba Mladé gardy Jednotného Ruska již dříve sdělila agentuře RIA Novosti, že v Den znovusjednocení Krymu s Ruskem je plánována rozsáhlá akce na 20 ambasádách nepřátelských zemí,“ píše agentura známá tím, že šíří ruskou propagandu.

Fotografie z akce jsou navíc rok staré. Článek o akci vyšel 18. března 2023, v článku je i video, ze kterého je zřejmé, že aktuálně šířená fotografie pochází právě z tohoto shromáždění z roku 2023. Letos žádný podobný protest neuspořádali. Není to navíc poprvé, kdy mladí aktivisté vládnoucí strany takto protestují před ambasádami. Dělo se tak už v době, kdy Rusko oficiálně neútočilo na Ukrajinu. Například v roce 2020 uspořádali před ambasádami Maďarska, Slovenska, České republiky, Litvy, Moldavska, Rumunska, Estonska, Lotyšska a Ukrajiny výstavu, kde připomínají, že nás prý zachránili v 2. světové válce. Podobná akce se konala i 8. května 2022. „Více než 5 000 aktivistů Mladé gardy Jednotného Ruska (MGER) a Dobrovolnické roty uspořádalo v neděli shromáždění na 14 zahraničních ambasádách v Moskvě a vyzvalo evropské země, aby zachovaly historickou pravdu o Velké vlastenecké válce,“ psala agentura TASS.

Není tedy divu, že rok starý protest mládežnické organizace vládnoucí strany nikoho v Česku, krom prokremelských aktivistů, nezajímá.