Na Facebooku najdeme i velmi bizarní projekty, které si hrají na televizi. Mezi ně patří například i „Lion TV“. Ta zveřejňuje především videa z debat nebo různých srazů. A uvádí také rozhovory „s Fantomasem“. Ve jednom z videí například falešný Fantomas tvrdí, že je snadno dohledatelné, že v Polsku probíhá mobilizace. Kde je to dohledatelné, se však nedozvíme. Jedná se o absolutní nesmysl. V Polsku se mluví o velký náborech nových vojáků do armády i obnovení povinné vojenské služby. Povinnou vojenskou službu navíc většina Poláků odmítá a nová vláda se k ničemu takovému nechystá. Poláci tedy rozhodně žádné povolávací rozkazy nedostávají.

V této souvislosti je nutné zmínit ještě jednu zásadní věc. Maska Fantomase je už dlouhou dobu spojena s hokejovými a fotbalovými zápasy naší reprezentace. Tuto masku totiž nosí na zápasy podnikatel Vasil Simkovič a to už více než čtvrt století. Fantomas ze srazů vlastenců však se Simkovičem nemá nic společného. Podnikatel například kritizuje ruskou agresi na Ukrajině i české hráče působící v KHL.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.