Facebook začala zaplavovat videa a příspěvky z Krupky na Teplicku, kde údajně se měli chtít lidé pocházející z Ukrajiny po dětech sexuální služby. Policie však sexuální podtext a mravnostní delikt vyvrací. Policie navíc uvedla, že se incidentem v Krupce zabývá, vyvrátila ovšem fámy o zapojení Ukrajinců do incidentu, který vyšetřuje jako výtržnictví.

Zpravodajský server Romea.cz požádal policejního mluvčího, aby se vyjádřil k informacím, které se šíří mezi Romy, že v Krupce došlo k sexuálnímu obtěžování romských dětí ze strany cizinců. „Dosavadní průběh šetření nepotvrzuje skutečnost, že by se mělo jednat o sexuální podtext nebo mravnostní delikt,” uvedl na dotaz zpravodajského serveru Romea.cz policejní mluvčí.

„Dne 16. 7. 2023, okolo 19. hodiny, došlo v Krupce na veřejně přístupném místě k fyzickému napadení mezi několika osobami, z nichž část byla pod vlivem alkoholu. Věcí se zabýváme pro podezření z přečinu výtržnictví. Dále vyvracíme informace, které se objevují na sociálních sítích, že incidentu se měli zúčastnit osoby ukrajinské národnosti. Uvedeným případem se nadále zabýváme a další informace poskytneme hned, jakmile to bude možné,“ uvedla Policie České republiky.

„Vedení města Krupka se v součinnosti s Policií České republiky a Městskou policií Krupka intenzivně zabývá incidentem, ke kterému došlo v neděli 16. července na sídlišti Maršov. Podle dosud zjištěných informací mělo dojít v ulici Karla Čapka k přečinu výtržnictví mezi několika osobami. Událostí se zabývá Policie ČR, která v tiskové zprávě dementovala dezinformace, jež se v souvislosti s incidentem objevily na sociálních sítích a to, že se ho měly účastnit osoby ukrajinské národnosti,“ napsalo k incidentu vedení města Krupka.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.