Na svých sociálních sítích se prezentují jako televize. „Jsme mezinárodní, všenárodní internetová televize s aktuálními a zajímavými videi na různá témata: psychologie, věda, dobré zprávy, informační a analytické programy, rozhovory se slavnými lidmi a dobrý humor, vzdělávací animovaná videa, rodinné pořady a mnoho dalších, upřímné a pozitivní programy, podporující lidskost, laskavost a jednotu ve společnosti,“ píší například na Facebooku. Ve skutečnosti se jedná o jednu z dalších „new age“ náboženských sekt lákající se lidi na líbivá slova i například na možnost údajného zázračného vyléčení.

Tato záhadná sekta pochází z Ukrajiny. Bloggerka Valentina Dobronravova upozornila na činnost organizace AllatRa v Kirovohradě už v roce 2016. Mladá bloggerka poznamenala, že AllatRa ve městě vkládá obrovské prostředky do billboardů a sekta je rovněž propagována prostřednictvím sociálních sítí.

„Reklama organizace hlásá všeobecnou laskavost, ale na sociálních sítích najdeme i úplně jiné informace. Nazývají ruského prezidenta Vladimíra Putina jako „Nomo“, osobu, která má zachránit všechny Slovany a stráží proruské Národní gardy, které bojují na východě,“ poznamenala tehdy bloggerka. Hnutí je soustředěno kolem knih Anastasie Novykh. Identita Anastasie Novykh je zatajována. V jejich knihách se uvádí, že dívka byla zázračně uzdravena z nevyléčitelné nemoci. A maluje obrazy, které jsou vystavovány v různých městech.

Podle knih vládnou světu archoni (analogie zednářů). Středem této negativní síly (archonů) jsou pochopitelně Spojené státy americké. A archoni se prý Slovanů velmi bojí, proto jim vnucují svou ideologii. Nyní prý archoni plánují zahájit novou světovou válku a Rusko se stane jediným možným protivníkem, což znamená – zachráncem lidstva. V té době Nomo povede zemi. Jak již bylo napsáno, oním Nomem je Vladimír Putin.

Jedná se tedy o neskutečně bizarní sektu. Jak se však můžeme přesvědčit, jen v Čechách má dva profily. Jeden má 7 tisíc lajků (udajná TV), druhý má necelých 5 tisíc. Z profilů je zřejmé, že sekta je v Čechách velmi aktivní. Je tedy otázkou, kdo ji financuje.

Více v ruštině zde a zde.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.