Je to paradox. Některým lidem vadí, že lidé z Ukrajiny utíkají do České republiky nebo na Slovensko. Těm stejným lidem ovšem vadí, když se tito lidé vrací domů. Tisíce sdílení má reportáž TV JOJ informující, že lidé z Ukrajiny se pomalu vrací domů. A k tomu se někteří pořídili ojetá auta na Slovensku nebo v Německu. Důvod jedna z žen vysvětluje. Ruská armáda jim zničila obě auta a pokud žena chce dál podnikat, automobil potřebuje k práci. Na Ukrajinu se kvůli špatné bezpečnostní situaci momentálně auta nedováží.

Například v Kyjevě se život opatrně vrací do normálu. To však samozřejmě neznamená, že země není stále ve válce. Rusko z Kyjevské oblasti uteklo a své síly přeskupilo na jihovýchod země. I tak však občas ruská armáda útočí na tato města letecky nebo raketami. Důvod je jasný. Ruská armáda chce donutit ukrajinskou armádu, aby částečně zůstala ve velkých městech a nepřesunula se také na východ země.

Je pravdou, že i kvůli válce na Ukrajině rostou ceny ojetých aut. Příčinou však samozřejmě nejsou Ukrajinci, kteří jen chtějí pracovat, ale země, která na jejich zemi zaútočila.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.