Aneb o citacích z rakouského extrémistického webu a drátech vedoucích do Moskvy.  

We are here at home, Češi

Facebooková stránka We Are Here At Home .com publikovala 30. ledna příspěvek, v němž “odhaluje” organizované pozadí uprchlické krize, a ze samotné organizace obviňuje blíže nespecifikované “americké organizace”. Tento příspěvěk se odvolává na rakouský deník Direkt a vysloužil si více než stovku sdílení.

U fotografie s podtitulem “Uprchlická krize aneb kdo stojí v pozadí za masivní imigrační vlnou mířící do Evropské unie?” se dočteme toto:

Rakouský deník Direkt vyslechl několik desítek uprchlíků v azylových centrech a zveřejnil naprostou „#informační #bombu“, která odhaluje organizace za uprchlickou krizí, jenž zasáhla celou Evropu.

V jednom z mnoha azylových center proběhlo před několika dny k vyslýchání několika uprchlíků, kteří přinesli důležité informace k celé uprchlické krizi. K tomuto výslechu mělo dojít podle informací v rakouském azylovém centru. Žadatelé o azyl tvrdí, že tuto uprchlickou krizi spolufinancují americké organice.

Tuto zásadní informaci potvrdili i tamější tajné vojenské služby. Nejednalo se o první akci, kde jsou intenzivně vyslýchání žadatelé o azyl, jelikož tamější policie i tajné vojenské složky vyslýchají uprchlíky v táborech již několik týdnů. Důvodem je zjištění příčin tak velké migrace, jaké jsme svědky v dnešních dnech.

Uprchlická krize aneb kdo stojí v pozadí za masivní imigrační vlnou mířící do Evropské unie?

Tajné rakouské služby dokonce uvolnily až 100 lidí, kteří se specializují na tuto činnost například v azylovém centru Traiskirchen. Tam bylo zjištěno, že většina financí pro uprchlíky na přepravu do Evropské unie zajistily americké organizace. Zdroje deníku Direct tvrdí, že organizace z USA vybudovaly struktury na převoz lidí, které jsou neustále financovány k převozu uprchlíků z Afriky do Evropy. Důvodem je podle informací snaha Spojených států oslabit Evropu a její integraci.

Pátrání začíná

Stránka s hezkým českým názvem We Are Here At Home .com je na Facebooku uvedena zvoláním: JESTLI MILUJEŠ SVOU ZEM ,, KLIKNI A PODPOŘ SEBE A SVŮJ NÁROD,, ČESKÁ REPUBLIKA ZŮSTANE NAŠE A PO NAŠEM. A TO HEZKY ČESKY!

Doplňuje ho text: Češi jsou v České republice doma! Naše země, naše pravidla, naše zákony! To říkáme a řekneme celému světu! Podpořte tento náš projekt, ukážeme naši lví sílu a železnou jednotu.

We Are Here At Home .com-info

We Are Here At Home .com

Na rakouské stopě

Záhy zjišťujeme, že žádný rakouský deník Direkt neexistuje. Podobné jméno nese pouze web Info-direkt.eu, vydávající jednou za dva měsíce tištěný časopis.

Das Magazin Info DIREKT

Jedna z obálek s titulkem: Chceme někoho jako Putin

1472021_1498091630490957_3967641770506915606_n

Kromě toho Info-Direkt.eu nikterak nevybočuje z řady takzvaných „alternativních webů“, které mají několik společných znaků jako protiuprchlickou agendu, antiamerikanismus, proruskou orientaci atd. Uvádí se jako zdroj alternativních zpráv a informací, které zakrývají nebo deformují mainstreamová média. Bohužel, sám je přecpaný neověřenými informacemi a konspiračními teoriemi.

News Info DIREKT

Článek, ze kterého je informace o organizacích USA čerpána, je pravděpodobně tento: USA platí za pašování lidí do Evropy. http://www.info-direkt.eu/insider-die-usa-bezahlen-die-schlepper-nach-europa/ Ani v něm však komě nedoložitelných tvrzení, anonymních zdrojů a obvinění bez důkazů žádnou relevantní informaci či zdroj nenalezneme.

Insider Die USA bezahlen die Schlepper nach Europa Info DIREKT

Což nebrání dalším “zpravodajským” webům v přebírání této zprávy – InStory

Informační bomba Odhaleno kdo stojí za imigrační vlnou valící se do Evropy • inStory.cz

 

Vydavatel

Pojďme se tedy podívat na to, kdo za webem Info-Direkt.eu stojí.

Vydavatelem je Sdružení pro svobodu projevu a nezávislou žurnalistiku, sídlící na Ellbögnerstrasse 60 v Linzi. Jako předseda sdružení je uveden Karl Winkler.

Po vydavatelích již dříve pátral rakouský web Stoppt die Rechten, provozovaný rakouskou stranou Zelených, či novinář Thomas Rammers ( viz článek Putinovi fanoušci z Linzu )

Jak zjistil, vydavatel Karl Winkler je osoba spojená s rakouskými pravicovými extremisty ( předseda Österreichischen Landsmannschaft – Landesgruppe Oberösterreich )

Ruská stopa

Pohledem do registru Whois zjišťujeme, že se jedná o web umístěný nikoli v Rakousku, ale v Rusku ( IP ).

Info Direkt.eu WHOIS DNS Domain Info DomainTools

Sám provozovatel přesun na ruské servery vysvětluje nikoli jako krok umožňující mu vyhnout se trestní odpovědnosti, nýbrž jako ochranu před hackery, což je poněkud diskutabilní argument. Vymezuje se také proti tomu, že je placen z Ruska. ( http://www.info-direkt.eu/warum-sind-wir-nach-russland-ubersiedelt/ )

Warum sind wir nach Russland übersiedelt Info DIREKT

Verdikt

Info-Direct.eu nepovažujeme za relevantní zdroj informací, vzhledem k napojení na rakouské radikály, šíření neověřených zpráv a výrazně proputinovské zaměření. Web samotný je uveden heslem „Není vždycky pravda, co vidíme na první pohled.“ Zdá se, že samotné toto médium takové heslo vystihuje dokonale. To samé platí i pro stránku We Are Here At Home .com.


contributor