Na sociálních sítích se šíří, že vedení Filozofické fakulty Univerzity Karlovy nedoporučuje komunikaci s médii. Jakkoliv někteří lidé v tom vidí snahu něco ututlat, věc sovisí s vyšetřováním. „V poslední době jsme zaznamenali nárůst nevhodných zpráv různé povahy či žádostí o rozhovory, které mohou být stresující a náročné. K dotazům z médií máme pokyn Policie ČR prozatím nic nekomunikovat, neposkytovat rozhovory apod. – tento typ komunikace a dotazů prosím přeposílejte proděkance pro vnější vztahy. Pokud se jedná o e-maily vyhodnocující událost, vyjadřující názor, prosím nevstupujte s pisateli do kontaktu. Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nemůžeme sdělovat podrobnosti, nabádáme ke zdrženlivosti v komunikaci navenek,“ píše se v zápisu porady.

Někteří lidé se pravděpodobně domnívají, že vyšetřování hrůzného činu je nějaká reality show. Policie však musí čin důkladně vyšetřit, což trvá týdny, zároveň Generální inspekce bezpečnostních sborů musí prošetřit, zda zásah policie byl bez chyb. Kladou například otázku proč policii trvalo delší dobu se dostat na střechu. Právě například tento postup se musí prošetřit.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.