Petra Rédová je jednou z aktivistek, které rády poukazují na údajný neonacismus na Ukrajině. Nedávno se však vyfotila ve Velké Británii po boku Daniela Bombice, který na sociálních sítích vystupuje pod přezdívkou Danny Kollár.

Deník SME přitom nedávno zveřejnil fotografie mezinárodně hledaného extremisty Daniela Bombice, který vystupuje pod jménem Danny Kollár. Na záběrech hajluje, obnažuje se na ulici a zneuctívá LGBT vlajku. Jedno z mnoha videí například ukazuje muže s oholenou hlavou, který spolu s kameramanem (Bombic) oslavuje a zpívá rasistické texty. V několika záběrech Bombic vykřikuje německá nacistická hesla nebo německé výrazy o “jedné rase a jednom národě”. Na několika záběrech je extremista zachycen s hákovým křížem s nápisem “krása”. Nejde tedy o nárazový exces. Těchto videí je celá řada.

Rédová se setkání s neonacistou snažila omlouvat, že je to jeho minulost. „Dannyho znám osobně od letošního ledna.Sledovala jsem ho v době covidové, kde se nebál mluvit o faktech. Takže ,co dělal či nedělal před x lety ,já neovlivním,“ píše Rédová. To však není pravda. Některá videa, na kterých hajluje, nejsou starší než rok.

Na Bombice byly vydány tři mezinárodní zatykače. Je stíhán za extremismus, nebezpečné pronásledování, pomluvu a online obtěžování. Nyní londýnský soud rozhodl, že bude vydán na Slovensko. V Londýně se ukrýval před spravedlností.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.