Vlnu nadšení vyvolalo mezi prokremelskými aktivisty a tzv. „vlastenci“ video z TikToku a dalších platforem, na kterém někdo sundával ukrajinský prapor z budovy Národního muzea v Praze. Ten je chybně představován jako vlajka. Nutné také dodat, že na budově muzea vlají kromě toho i dvě české vlajky.

Každopádně nadšení těchto aktivistů netrvalo dlouho. Například i Ladislav Vrabel nebo Patrik Pečénka museli smutně konstatovat, že „vlajka“ je na muzeu dál. Jen někdo prapor z prostředního okna nad vchodem přesunul do okna pravého z pohledu od svatého Václava.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.