Je neuvěřitelné, ale prokremelským aktivistům leží stále v žaludku, že na Národním muzeu je vyvěšen ukrajinský prapor (nikoliv vlajka). Nyní začali aktivisté oslavovat, že vlajku prý sundali. Aktivisté začali vymýšlet důvody. Například Lenka Tarabová přišla s teorií, že to byla kvůli novinářům a MS v hokeji. Ilona Konvalinková se zase raduje, že tam jsou dvě české vlajky. Ty tam však jsou pověšené celou dobu.

Vše má přitom prozaické vysvětlení. Vedení Národního muzea chystá novou expozici a při té příležitosti dalo prapor vyprat. Jak je zřejmé z webu „Prague camera“, vlajka je už na budově na svém původním místě.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.