Další hoax o údajně nebezpečném chování ze strany Ukrajinců se šíří na Chebsku. Příspěvek z Facebooku tvrdí, že muž ukrajinského původu měl zabít neznámého muže na nádraží v Chebu. Důvodem byla prý hádka o cigaretu.

Policie ČR však okamžitě rázně incident vyvrátila. „Můžeme uklidnit veřejnost, že o ničem takovém nevíme a žádný podobný “incident” neprověřujeme. Páteční pohřeb něčího “strejdy” však vyvrátit nemůžeme,“ napsala Policie ČR. Kontaktovali jsme i ostrahu nádraží v Chebu. Ani ona o žádném podobném incidentu neví.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.