Projekt Tvořivá společnost šíří další zkreslené informace. Tentokrát se pustil do Katolické církve a Vatikánu. Tvrdí, že za zdmi Vatikánu se skrývají mnohá tajemství a dokazuje to symbolikou.

Ve videu nazvaném „Vatikán bez iluzí“ hojně sdíleném na Facebooku například lidé z Tvořivé společnosti upozorňují, že na stolici, na kterou usedá papež je kříž obráceně. Ve skutečnosti se jedná i o křesťanskou symboliku. Kříž svatého Petra (svatopetrský kříž) je latinský kříž převrácený tak, že příčné břevno je nikoli v horní, ale ve spodní části kříže. Jedná se o křesťanský symbol odkazující k postavě apoštola Petra. Označení svatopetrský či svatopeterský kříž vzniklo z tradice, podle níž byl apoštol Petr odsouzen k ukřižování, považoval však za příliš velkou poctu být ukřižován stejným způsobem, jako Ježíš Kristus, a proto požádal, aby mohl být ukřižován naopak, hlavou dolů. V křesťanském kontextu kříž symbolizuje pokoru a nehodnost vůči Kristovi. Je také jedním ze symbolů papežského úřadu, protože sv. Petr je podle tradice pokládán za prvního papeže – papež Jan Pavel II. použil tento znak při své návštěvě Izraele, což některá média, mimo jiné sedisvakantistická hnutí, mylně dávala do souvislosti se satanistickým užitím symbolu. Satanisté, zejména následníci LaVeyova satanismu nazývají graficky stejný symbol satanský nebo obrácený kříž a pokládají jej za symbol různých významů čísla čtyři (čtyři živly, čtyři světové strany), symbol duchovního rozcestí a zároveň za symbol odmítnutí křesťanských hodnot, zesměšnění a odmítnutí symboliky Krista a jeho utrpení.

Podle Tvořivé společnosti jsou na symbolech, které používá Vatikán, i mimozemšťani. Je pravou, že existenci mimozemské civilizace kdysi připustil hlavní vatikánský astronom José Gabriel Funes.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.