Novinář Jan Tuna natočil video, ve kterém si dělá legraci z lidí věřících teoriím o přidávání hmyzů do pečiva a dalších potravin. Ve videu na YouTube nesmysl i vysvětluje. Někteří lidé však výsek z videa vzali vážně a šíří ho v tom smyslu, že Jan Tuna odhalil velké spiknutí.

Přitom v údajném dokumentu se píše, že v případě výpadku dodávek červů mají pekárny do jídla přidávat i hnidy a vši z jedné z mateřských škol. „ODHALYLY, ŠE SME TO ODHALYLY!!!! ZĎÝLEJTE, NEŠ TO ZMAŠOU,“ komentoval Jan Tuna údajné odhalení.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.