Ruční přepočet hlasů ve státě Georgia potvrdil vítězství demokratického kandidáta Joea Bidena. Právě Bidenovo vítězství v Georgii bylo jedno z klíčových k tomu, aby se stal budou americkým prezidentem. Navíc, minimálně 10 žalob prezidentova týmu právníků už bylo zamítnuto. „Neviděla jsem v nich nic, co by mělo nějakou hodnotu – natož oddálilo jmenování volitelů,” poznamenala právnička Danielle Langová z Právního centra pro kampaně. Soud v Pensylvánii navíc v sobotu zamítl žalobu týmu prezidenta Donalda Trumpa žádající zablokování uzavření výsledků prezidentských voleb v tomto americké státě. Nesrovnalosti ve volbách vyloučila i Trumpova vládní agentura pro kybernetickou bezpečnost (CISA), která minulý týden uvedla, že letošní volby byly vůbec nejbezpečnější v historii. „Neexistuje žádný důkaz, že by volební systém smazal, ztratil nebo změnil hlasy nebo je nějakým způsobem zpronevěřil,” stojí v prohlášení.

Konspirátoři, pod vedení amerického prezidenta, se však nevzdávají. Americký prezident Donald Trump nechal spustit částečný přepočet hlasů ve státě Wisconsin, který podle předběžných výsledků na rozdíl od předchozích voleb v roce 2016 nezískal. Vyžádaná revize se týká dvou okresů se dvěma největšími městy ve státě. Sám Trump upozorňoval na to, že se prý z ničeho nic objevilo 143 379 hlasů pro Joe Bidena. Jak ovšem vysvětluje americký fact-checkingový web Snopes.com, nejedná se o nic zvláštního. Zkrátka jeden okrsek ve Wisconsinu byl načten jako celek a Joe Biden zde zvítězil s velkým náskokem. To potvrzují i místní média.

Mezitím se na českém Faceooku šíří opravdu bizarní hoaxy. Například Barbara Estrada si vymyslela verdikt amerického nejvyšší soudu. Ten prý rozhodl o vítězství Donalada Trumpa. Samozřejmě takový verdikt existuje jen v hlavě konspirátorky, ale stovky lidí se radují.

Část konspirátorů evidentně žije v paralelním vesmíru absolutně mimo realitu. Ostatně, když miliony lidí v USA věří, že USA ovládá sekta pedofilů snažící se vytvořit „Deep state“, není se čemu divit.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com