Prezident Donald Trump radí vědcům, aby zahájili výzkum, zda by injekce dezinfekce mohla zlikvidovat vir SARS-COV-2. „Dezinfekční prostředek virus za minutu zničí. Existuje způsob, jak ho můžeme použít třeba v injekci?“ dotázal se Trump expertů během čtvrteční tiskové konference.

Lékaři jeho dotaz považují za směšný a zdraví nebezpečný. V příbalových letácích všech dezinfekcí najdeme poučení, že je zakázáno je používat vnitřně. Například u ANTICOVID dezinfekce je vysoce nebezpečný i vstřik do očí. „Zabraňte zasažení očí. Chraňte před teplem, jiskrami, otevřeným ohněm a horkými povrchy. Nekuřte. Nevhodné pro děti do 3 let věku. Nepoužívat na poraněnou kůži nebo při výskytu kožních onemocnění. Opakovaná expozice může způsobit vysušení kůže,“ píše se na příbalovém letáku dezinfekce.

„Je pro mě nepochopitelné, jak může takový idiot zastávat nejvyšší funkci v zemi a že existují lidé, kteří jsou tak hloupí, že si myslí, že je to v pořádku. Nemohu uvěřit tomu, že v roce 2020 musím kohokoliv, kdo poslouchá prezidenta, varovat, že injekce s dezinfekcí vás může zabít,“ reagoval bývalý šéf Úřadu pro vládní etiku Walter Shaub.

Trump však perlil dál. Koronavirus podle poznatků odborníků americké vlády rychleji oslabuje, když je vystaven slunečnímu záření, teplu a vlhkosti. Trumpa proto napadla možnost použít UV záření při léčbě nemoci.

Doktorka Birxová se zeptal, zda by nešlo k léčbě použít teplo a světlo. „Ne jako ošetření,“ odpověděl doktorka Birxovavá.

Dotaz Donalda Trumpa připomíná podobné nápady, při kterých někteří lidé v rámci prevence nebo léčby pijí chemické přípravky a bělidla (MMS a CDS). Základ MMS tvoří většinou chloritan sodný (NaClO2), sloučenina obvykle určená k bělení textilu, papíru nebo desinfekci, aktivovaná kyselinou citronovou. V průmyslu je využíván pro generování oxidu chloričitého (ClO2), oranžového plynu, který slouží k bělení buničiny a mouky nebo k dezinfekci vody a některých potravin. Nověji Humble propaguje MMS2, které využívá chlornanu vápenatého (Ca(ClO)2) a kyseliny chlorovodíkové (HCl) obsažené v žaludečních šťávách, což umožňuje dávkování prostřednictvím tablet.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com