Francie začala vyšetřovat možnou ruskou stopu za protesty takzvaných žlutých vest po tom, co se o události začaly zajímat účty na sociálních médiích napojené na Moskvu, informoval portál Bloomberg.com. Podle informací Aliance pro zajišťování demokracie začalo 600 Twitterových účtů známých tím, že šíří Kremelské vidění světa, používat ve svých příspěvcích hashtag #giletsjaunes.

 „Takový ten pocit, kdy organizátor masových násilných protivládních protestů na dohled od Vítězného oblouku v Paříži křičí při zahlédnutí francouzských policajtů na své spolubojovníky hlasitě “Назад!,“ všiml si Michal Tichý a přináší i průkazné video.

 „Na rusky mluvící vandaly v Paříži upozornil na Twitteru redaktor České televize Jakub Szántó. Zpravodaj ČT ve Francii Jan Šmíd mu odpověděl: „Máme ve zvuku, jak na nás během standupu pokřikují žluté vesty rusky,“ píše Idnes.cz.

Druhým faktem je, že se o protestech ve Francii začínají objevovat i FAKE NEWS. Jako například twitterový status Dovey Wan. Ta přinesla dvě fotografie, údajně dokazující, že fotografie zapálené Francie jsou médii zveličovány.

Ve skutečnosti však fotografii pochází z dvou odlišných míst a byly zachyceny v jiný den.

A je tu i třetí pohled na demonstrace. Zatímco v sobotu v Paříži protestovalo cca 8 000 aktivistů žlutých vest, v ten samý čas, jen o kousek dále, se uskutečnila ekologická demonstrace. Té se účastnilo až 25 000 lidí. Jejich mírumilovného protestu si však světová média příliš nevšimla. Mimochodem, ekologové zvýšení ekologické daně na pohonné hmoty o 6 centů podporují.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com