O Žarkovi „Raptorovi“ Jovanovičovi a jeho projektu Raptor TV náš web psal už několikrát. Připomeňme, že Raptor Jovanovič je neúspěšným podnikatelem, který se díky své činnosti dostal do insolvence. Drtivá většina společností, které založil, nebo se v nich nějakým způsobem angažoval, skončila v likvidaci. TV Raptor TV sídlí na doméně raptor-tv.cz. Majitel domény je veřejný, konkrétně jde o firmu Maja Bohemia, s.r.o. sídlící v pražských Holešovicích. Jednatelkou Maja Bohemia a řady dalších firem je Jana Bulínová, matka Žarka Jovanoviče. Na ni přepsal ve strachu před insolvencí i většinu svého majetku.

Martin Fuchsa se stará o propagaci příspěvků. Takto bombardoval skupiny s žádostí o příspěvek.

Projekt Raptor TV pravidelně bombarduje sociální sítě a žádá diváky o finanční podporu. V příspěvcích se mimo jiné chlubí tím, že spolek, který je provozovatelem projektu má transparentní účet. Jak si však můžeme všimnou z výpisu, s onou transparentností to není „tak horké“. Například 6. září 2019 disponent vybral 11 000 Kč z účtu kartou. U transakce chybí jakékoliv informace o tom, na co peníze mají být použity.

 Transparentní účet také dává přehled, kdo mu na činnost přispívá. Nedávno mu například peníze poslal Mgr. Jan Kopal. Toho v minulosti prošetřovala policie kvůli schvalování teroristického útoku 11. září 2001 na World Trade Center. Také figuroval v několik pravicových extremistických stranách a jednu z nich dokonce spoluzakládal. V roce 2008 spoluzakládal Národní domobranu, tedy krajně pravicové občanské sdružení. To mělo být silnější než policie, aby chránilo občany. Byl také členem v řadě ultrapravicových stran jako Vlastenecká fronta, Národní strana či Národně sociální blok. V únoru roku 2008 spolupořádal demonstraci na podporu skinheada Vlastimila Pechance odsouzeného za vraždu Roma k trestu odnětí svobody na 17 let. Pechance přitom v roce 2014 navštívil Okamura jako tehdejší předseda hnutí Úsvit. Jeho hnutí tehdy označilo proces za zmanipulovaný. Krátce byl i členem SPD, hnutí SPD ho však ze svých řad vyloučilo. Mimochodem, Kopal se snaží vetřít do přízně i Václava Klause mladšího.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.