Psal se rok 2017 a jedním z hlavních předvolebních hesel SPD Tomia Okamury bylo „odejdeme po anglicku“. Čtyři roky na to už po anglicku odejít nechce. „Co se týče vystoupení České republiky z EU, tak nedávejte za příklad Británii. Chceme zachovat volný pohyb osob, pochopitelně ne migrantů,“ řekl v debatě na Prima CNN News.

Problém současné situace ve velké Británie je zapříčiněn nedostatkem (levné) pracovní síly. Tedy migrantů z východní Evropy. Kritická situace je například v oblasti dopravy. Na čerpacích stanicích chybí pohonné hmoty, protože je nemá kdo rozvést. Že benzín není kvůli brexitu, uznal i britský ministr dopravy.

V debatě České televize zase Tomio Okamura překroutil citát epidemiologa Rastislava Maďara. Ten měl prý říct loni v létě, že nošení roušek může mít horší zdravotní následky než nenošení. Napomenul ho Lubomír Zaorálek (ČSSD), který mu přečetl přesný citát. V něm hovořil o neklimatizovaných prostorách v létě v místech, kde je nulová incidence COVID-19.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.