Mnohokrát se nechával Tomio Okamura slyšet, jak chce podporovat české zemědělce. Dokonce navrhoval minimálně kvóty na české potraviny v supermarketech. „České potraviny, ne drahý odpad z EU,“ hlásal v roce 2020. „My podporujeme české zemědělce a české potraviny,“ vzkázal ještě vloni na podzim.

To už ovšem neplatí. „Já jezdím nakupovat potraviny raději do Polska, kde vláda snížila DPH na potraviny na nulu, což navrhuje i SPD na vybrané základní potraviny, a tím pádem je v Polsku levněji,“ vzkázal na Facebooku. Faktem také je, že Tomio Okamura bydlí v Praze. Pokud tedy jezdí 147 kilometrů tam a zpět do nejbližšího supermarketu, nemůže ušetřit žádné peníze. Jedná se jen o podporu polského řetězce.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.