Tomio Okamura si na svém Facebooku 26. září postěžoval, že „vzhledem k volebnímu výsledku a preferencím“ jejich členové málo vystupují v pořadu Interview ČT24. Nechal si vypočítat, že členové SPD byli v letošním roce v pořadu jen třikrát, což je mnohem méně než u zástupců ostatních stran.

Česká televize se ovšem ohrazuje. „Vážený pane Tomio Okamura – SPD, nelžete. Zástupci vašeho hnutí byli do tohoto pořadu od začátku roku pozváni 36x, přijali jste 3x. Tuhle statistiku ostatně znáte a máte ji i písemně, protože jste si ji vyžádal. Nemanipulujte a stěžujte si ve vlastních řadách,“ reagovala Martina Riebauerová. Problém je, že Česká televize se snaží do pořadu zvát nejrůznější poslance. Nejen předsedy stran. Není totiž tajemstvím, že v televizních pořadech za SPD vystupuje prakticky výhradně jen Tomio Okamura a Radim Fiala. Ojediněle Radovan Vích nebo Radek Koten.

Zdroj: Diagnóza Tomia Okamury

Tomio Okamura kromě toho nedávno opět psal nehorázné výmysly. V návštěvnickém centru Evropského parlamentu Vás prý uvítá prohlášení: „Národní suverenita je kořenem nejhroznějšího zla naší doby… Jediným konečným opatřením proti tomuto zlu je federální unie.“ Původ toho “fake news” je ve tři roky starém komentáři Lea McKinstryho zveřejněném na telegraph.co.uk, který už před časem vyvracel Luděk Niedermayer. Aktuálně ten fake vytáhla Eurabia.cz. Výroky se ve skutečnosti nenachází nad návštěvní halou Evropského parlamentu, ale uvnitř jedné z expozicí muzea, kde je součástí citátů z různých časových období. SPD má dva europoslance, takže pro ni není problém ověřit si podobná tvrzení.

Okamurovo diletantství ohledně soudobých dějin naštvalo náměstka generálního ředitele Národního muzea Michala Stehlíka. “Před časem jsem to mínil jako vtip na sociálních sítích, dnes odesílám dopis… Frekvence “historické argumentace” Okamurova hnutí je již příliš silná,” napsal k dopisu Michal Stehlík. V dopise nabízí poslancům semestrální kurz soudobých dějin.

Stránka SPD Praha zase vytáhla rok a čtvrt starý inzerát Adriany Černé z organizace Člověk v tísni . Zajímavé je, že netuší z čeho přesně je neziskovka financována.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.