Tomio Okamura opět straší lidi. Na svém facebookovém profilu se ilustračním obrázkem snaží vnutit lidem dojem, že nové rozhodnutí Německa v soutěži dámské krásy, která se v Německu koná už od roku 1927, mají na svědomí muslimové a islám. Od příštího roku se totiž diváci německé soutěže krásy Miss Germany nedočkají disciplíny promenáda v plavkách.

Něco takového je samozřejmě nesmysl a neexistuje nic, co by tomu nasvědčovalo. Německo následuje USA a podle organizátorů by měl o vítězce rozhodovat kromě krásy především talent, intelekt a další kladné povahové vlastnosti. „Chceme Miss Germany ukázat jako osobnost. K tomu nebyla promenáda v plavkách příliš relevantní,“ zdůvodnil tento radikální krok šéf soutěže Max Klemmer. Ten také řekl, že se soutěž bude snažit poukázat především na zdravý životní styl finalistek a sloužit tak jako vzor pro ostatní dívky a ženy. Novinka platí i pro muže. Účastníci soutěže Mister Germany se nebudou po jevišti promenovat v plavkách, ale v džínech a letních košilích.

Amerika byla první, kdo se tímto směrem vydal. Podle její předsedkyně Gretchen Carlsonové nebude mít při volbě vliv nic z toho, co budou mít finalistky na sobě a defilé v plavkách z finálového večera zmizí úplně. O Miss USA tak rozhodne hlavně její osobitost. „Nebudeme vás soudit podle vašeho vzhledu, protože nás zajímá vaše osobitost,“ vzkázala kandidátkám v pořadu televize ABC. Změny jsou podle agentury AP důsledkem loňského skandálu, kdy se v prosinci v médiích objevily informace, podle nichž si tehdejší porotci vyměňovali v letech 2014-2017 e-mailové vzkazy plné nevybíravých poznámek o vzhledu a inteligenci kandidátek. Několik hlavních manažerů a porotců muselo soutěž opustit a nyní jsou ve vedení výhradně ženy.

Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.