Blíží se volby, a tak propaganda SPD jede na plné obrátky. Například Radim Fiala 6. srpna sdílel video, které nazval „multikulturní nakupování“. Video sdílel i Tomio Okamura. V ní youtuber černé barvy přeleze přepážku a v trenýrkách „superman“ se sám obslouží. Co na tom, že se jedná o starší sehrané video z USA (2017). Tedy s ČR ani Evropou nemá nic společného, jak se dál snaží naznačit Fiala. Mluvit o lidech tmavší barvy pleti žijících v USA jako o migrantech je přinejmenším zavádějící. V případě islamizace už absolutně. USA je multikulturní zemí od svého historického počátku a Afroameričané jsou s USA stejně spjatí jako lidé původem z Evropy. Faktem také je, že různí (video)blogeři vymýšlí kde co, jen aby byli slavní. Například tato blogerka zase kradla jídlo lidem na ulici.

Analytik Roman Máca si pro změnu všiml, že Tomio Okamura přikyvoval letitému hoaxu Vladimíra Kapala o údajném placení 800 eur migrantům. Nic takového se samozřejmě v ČR neděje. „Z videa na profilu Okamury, jehož zadavatelem i zhotovitelem je SPD, se od konspirátora Kapala z dezinformačního “Svobodného radia” blízkého SPD dozvíme, že jsou u nás prý “utajovaná centra” s migranty, kterým měsíčně platíme 800 eur a migranti mají ubytování a vše zdarma. Lživé tvrzení místopředseda PS PČR Okamura nerozporuje a naopak souhlasně přikyvuje. K tomu Okamura uvádí, že když někde uvidíme migranty, jak se prochází, máme to hlásit SPD. Tak nasadit pásky PS VB, vzhůru do ulic a všechny nečeské elementy ihned hlásit SPD,“ dodává Roman Máca.


Jan Cemper

administrator

Autor je šéfredaktorem webu Manipulátoři.cz a rovněž zakladatel iniciativy Proti projevům nenávisti e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com