Mezinárodně hledaný dezinformátor Tomáš Čermák se prostřednictvím videa spojil s lidmi, kteří se cítí být stále Čechoslováky a hrají si na Československo s naivní představou, že se na ně nebudou vztahovat české zákony. Prostřednictvím Jiří Hradila v živém vstupu oslavoval Rusko a vyhrožoval všem „vlastizrádcům“, což jsou pro něj lidé, kteří nesdílí jeho pohled na věc, především ruské vidění světa. Vysílání zorganizoval Pavel Zítko, jehož práci Čermák ve vysílání několikrát ocenil.

Videem si však nepomohl, naopak policii dal indicie, že se stále nachází v České republice. Napovídá tomu například to, že v lese, ve kterém video točil, je stále listí. To napovídá, že se nachází na místě, kde se léto prodloužilo. Jedním z takových míst je Česká republika. Je naopak dohledatelné, že v Rusku už více než měsíc je poměrně chladné počasí.

Kromě toho zavařil Jiřímu Hradilovi a Pavlu Zítkovi. Ukrývání hledané osoby totiž je chápáno jako napomáhání k trestnému činu. A Tomáš Čermák se tím, že nenastoupil do výkonu trestu, dopouští trestného činu maření úředního rozhodnutí.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.