Kolektiv webu Manipulátoři.cz se v rámci rozvoje projektu rozhodl založit spolek, který se stane vydavatelem webu. Soud návrhu na zápis spolku vyhověl. Vydavatel našeho webu je tedy od teď spolek Manipulátoři.cz z.s., sídlem Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1, zapsaný pod spisovou značkou L 71419 u Městského soudu v Praze, IČ: 07815964. Spolek také požádal o živnostenské oprávnění například na vydavatelskou nebo reklamní činnost.

„Financování projektu je náročné a nová právní subjektivita nám umožní, aby náš web poskytoval svým čtenářům zdarma co nejširší a nejkvalitnější informace týkající se dezinformací, které se objevují na internetu. Jistě si naši čtenáři všímají, že ve všední dny vydáváme i několik článku denně. V tomto trendu hodláme pokračovat,“ řekl šéfredaktor webu a zároveň předseda spolku Jan Cemper. Náš web nyní bude moci přijímat na svou činnost dary a dárce bude oprávněn na základě poskytnutého daru uplatnit postup dle zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, dle kterého lze od základu daně odečíst hodnotu poskytnutého daru. Darovací smlouvu všem příjemcům rádi vystavíme. Proto byl také založen nový transparentní účet, který je již veden na nově založený spolek. Číslo účtu je: 2601569525 / 2010. Náhled na pohyby na účtu najdete zde. V případě, že chce zůstat v anonymitě, lze darovat na naši činnost i na účet: 2401569512/2010. Rozhodli jsme se také vstoupit do programu Darujme.cz, který umožní dary provádět zjednodušeně například kreditní kartou nebo zrychleným předpřipraveným pokynem z účtu.

 „Existence spolku znamená i to, že lidem, kteří by chtěli přispívat na náš web můžeme poskytnout potvrzení o daru pro daňové účely,“ vyzdvihl další výhodu právní subjektivity Jan Cemper.

Web Manipulátoři.cz není klasickým zpravodajským serverem, ale publicistickou platformou. Zaměřuje se na oblasti politického marketingu, public relations a komunikace, s přesahem do dalších společenských věd. “Podporujeme od začátku nezávislé, otevřené myšlení za účelem otevírání kritické debaty o společenském a politickém dění, propojujeme podobně zaměřené iniciativy, ale tím to nekončí. Chystáme i další nové projekty,” dodal zakladatel projektu Petr Nutil.

Jsme nezávislou, dobrovolnou a otevřenou iniciativou. Nejsme placeni z veřejných zdrojů, ani za námi nestojí žádný oligarcha. Provoz webu je financován pouze z vlastních prostředků a případné reklamy.

Jsme nezávislí. Věříme, že diskuze není boxerský zápas a že skrývání faktů nemůže přinést nic dobrého. Svá tvrzení nestavíme na domněnkách a předsudcích, ale na ověřitelných a ozdrojovaných faktech. Naším cílem je vytvořit otevřenou neideologickou platformu pro relevantní a faktickou diskuzi.