Jako důkaz, že prezident Petr Pavel sympatizuje s banderovci, je sdílena na sociálních sítích koláž dvou fotografií. Na první si prezident Petr Pavel podává ruce s Paulem Massarem, na druhé je Paul Massaro s nášivkou Stepana Bandery. „Tak takhle se vrací Česku ten Řád, klid a pořádek. Banderovci se nám tam uhnízdili,“ píše na Twitteru například účet „Sorry jako“.

Na fotografii s prezidentem Pavlem je tedy Paul Massaro. Ten je především poradce amerického kongresu pro oblast korupce. Představa, že prezident bude lustrovat poradce kongresu, zda někdy náhodou neměli na sobě nějakou nevhodnou návštěvu je nereálná. Stejně tak odmítnutí společné fotografie by bylo v diplomatickém prostředí nevhodné. Z příspěvků na zdi se navíc zdá, že Paul Massaro těmito fotografiemi provokuje příznivce Kremlu než, že by sympatizoval s Banderou.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.