O Vánocích evidentně ani spiknutí uprchlíků, ani práškování chemtrails a ani spiknutí iluminátů, Sorose s Kalouskem a Piráty moc netáhne. Zkrátka. Jak jde o Vánoce, i konspirační teorie jdou stranou. I tak se ovšem něco malého našlo.

Mnoho lidí vzalo vážně recesistický příspěvek z REFLEXu, že prý „EU se chystá zakázat Ježíška, uráží jiná náboženství. V celé Evropě bude nosit dárky Santa Claus.“ V podání Reflexu se jednalo samozřejmě o vtip z kategorie „kachen“, resp. „divokého kačera“. „Právě v těchto dnech projednáváme Santovy podmínky s jeho agentem a věříme, že smlouva bude podepsána ještě tento rok. Samozřejmě, že letošní Vánoční dárky ještě nestihne, ale příští rok už bude v celé Evropě nosit dárky jenom Santa Claus,“ měl říci Jean Villnew, předseda Evropské komise pro Vánoční pohodu a nábožensko-kulturní klid, v smyšleném článku.

„To jé každého věc. Oni můžou zakazovat. A my doma budeme mít ježíška,“ rozčílila se například Iwona Merhulíková. „To už snad není pravda,“ vyjadřuje šok Dana Miková. „To si dělaj srandu, mě vůbec nezajímá koho to uráží. Bože kde to jsme?,“ ptá se Marie Svobodová.

To Lubomír Španěl si pro své fanoušky připravil opravdu unikátní dárek, který pro mnohé mohl být doslova šokem. Předělal starou skladbu, na jakou si ódu na SPD. Inu posuďte:

Problém ovšem je, že pan poslanec zapomněl na poslankyni Moniku Jarošovou. No uznejte. Kdo se ve všech těch poslancích SPD má orientovat? Anebo, že by se mu líbila hra „nejslabší, máte padáka?“

To Radka Hladíková, jedna z čelních představitelek kampaně proti přijetí Globálního paktu, si postěžovala, že prý 23. prosince odvysílala ČT „všechny pořady zhotovené před rokem 89“ a ptá se „za co platíme panu Dvořákovi statisíce odměn“. Při pohledu na program ČT1 si všimneme, že 23. prosince vysílala například pohádku Anděl Páně (1) z roku 2005, pohádku O dívce, která šlápla na chléb z roku 2007, dále například O kominickém učni a dceři cukráře či další pohádku Boháč a chudák z roku 2005. To vše po „veleúspěšné“ akci českých „žlutých vest“, organizovaná Hladíkovou, které se účastnilo 30 lidí.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


Jan Cemper

administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Své mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem. e-mail: cemper@manipulatori.cz, jan.cemper@gmail.com