Poslankyně za SPD Karla Maříková sdílela na svém profilu zavádějící článek od dezinformačního webu Nejvíc info. V něm se píše, že „Většina Čechů by chtěla mít jako garanta své bezpečnosti Kreml.“ Proti článku se ohradila v pořadu 168 hodin České televize Miriam Lexmann, podle které autor článku nepracoval s informacemi správně a dokonce podsouvá některé informace, které vůbec nesouvisely s výzkumem.

Karla Maříková zareagovala velmi originálně. Doslova seřvala autora reportáže České televize. „Pokud máte důkazy, že ten článek je lživý, obraťte se na toho autora. Já jsem ten článek nenapsala, jen jsem sdílela odkaz. A moje starost už není, jestli je pravý nebo není,“ sdělila poslankyně.


To však nebyl konec. Poslankyně na své stránce vytvořila anketu, ve které se lidí ptala, jestli garantem bezpečí je spíše Rusko nebo Evropská unie. Výsledek? Z přibližně 6 700 hlasujících hlasovala 65% pro EU.

A zareagovala opět zvláštně. Zdůraznila, že 35 % bylo pro Rusko, nikoliv, že 65 % vidí garantem bezpečnosti EU. Mimochodem. Garantem bezpečnosti pro ČR je především NATO, jehož ČR je členem. A to vůbec v anketě nefigurovalo. Tato argumentaci je nicméně asi taková, jako by tým v hokeji prohrál 2:5, ale autor považoval za důležité, že domácí tým dal dva góly.

Mimochodem. Karla Maříková nebyla schopná pochopit ani, proč jednu dobu tam byl a stále poměr hlasů 40:60.

Jak nám můžete pomoci, se dozvíte zde.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.