Místopředseda Trikolory Petr Štěpánek se pustil do městské policie ve Valticích za to, že prý rozdává nesmyslné pokuty pro turisty, kteří jezdí na kole po chodnících. „Průjezd je možný pouze po straně po dva a půl metru širokém chodníku. Pomaloučku, možná ještě pomaleji než krokem na ten chodník najedete. Nikde nikdo. Nikoho neohrožujete. Když v tom ze zálohy vybíhá městský strážník a nekompromisně vám uděluje pokutu. Za jízdu po chodníku. A aby toho nebylo málo, přesně v duchu toho, jak se podobní orgáni rádi chovají, je u toho ještě důležitý jak zábradlí a chytrý jak rádio. O generaci starší cyklistce seniorce káže o nebezpečí jízdy po chodníku,“ líčí příběh z Vlatic. Štěpánek následně za to, že strážníci vybírají pokuty za zakázanou jízdu po chodnících vynadal i starostovi.

To se však nesetkalo s pochopením místních. Na popud jich totiž strážníci hlídají, aby po chodnících turisté nejezdili. „Pane Štěpánku, za mně je vaše chovaní zcela nevhodné. Jednak, pokud chcete na kole jet – můžete využít vyznačené objízdné trasy pro účastníky silničního provozu. Pokud jste na chodníku – je určen pro chodce, tj. pokud na něm chcete být s kolem, mate z nej sesednout. Navíc vaše rádoby vtipné video, kde nedáte panovi starostovi ani možnost promluvit, pouze prezentujete váš názor, je ubohé a svědčí to o vaší inteligenci. Takovéto turisty tady opravdu nechceme. Pokud nerespektujete pravidla, neuvítají vás s otevřenou náručí nikde,“ píše třeba paní Eva Růžičková.

„To bude tady pane tím, že si tu už týdny obyvatelé Valtic stěžují na nebezpečné cyklisty na chodníku, kteří ohrožují chodce a hlavně děti. Bohužel tu bylo tolik případů, kdy cyklisté sprostě chodcům nadávali, že už obyvatelům Valtic došla trpělivost a zatlačili na starostu. Domluva cyklistům bohužel nestačila a konečně padají pokuty. Takže tu teď brečíte proč? Že neumíte přečíst piktogram přešktrnutého kola na chodníku? Tu pokutu byste dostal v každém městě stejně,“ píše Dalibor Musil.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.