Předevčírem jsme psali, že kandidát SPD do senátu Luděk Kula, prostřednictvím své firmy, přispívá sám sobě na volební kampaň, kterou chystá k podzimní volbám. U SPD to však funguje i naopak. Hnutí Tomia Okamury zaplatilo 30. května 2018 částku 1 170 675 Kč na tisk novin „Na vlastní oči“.

Vydavatelem těchto neseriózních novin, které se mj. snažily ovlivnit senátní volby, je Jan Čížek. O jeho příběhu, i příběhu jeho novin, jsme psali již zde. Jan Čížek se přitom stane dvojkou na kandidátce SPD pro komunální volby v Praze.

Zajímavé je i to, že na transparentních účtech Svobody a přímé demokracie pro komunální a senátní volby, se často objevují částky kolem 800 000 Kč za „pronájem ploch“.

 Napsal: Jan Cemper

Jak nám můžete pomoci se dozvíte zde.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.