Administrátoři Svobody a přímé demokracie v Brně se chvástají, že plní sliby. Důvodem je, že fotbalový klub Zbrojovka Brno postoupil zpět do nejvyšší soutěže. Ve druhé lize totiž skončil druhý a vinou koronavirové pandemie, a tím zapříčiněného odkládání zápasů, se nebude hrát baráž. Těžko říci tedy, jakou zásluhu mají v SPD na pandemii. Pevně doufáme, že žádný. Úmyslné roznášení virů bylo dosud spíše doménou náboženských sekt.

Pokud ovšem status vezmeme více vážně, SPD tvrdí, že postup měla ve volebním programu. Problém ovšem je, že v komunálních volbách v roce 2018 SPD dosáhla v Brně nevalného výsledku a sotva přeskočila 5% hranici. Nemá tedy žádné zástupce v radě na brněnském magistrátu. Obdobná situace je na kraji, kde v koalici s SPO získala 5,66% a rovněž není v radě. O dotacích na fotbal tedy nerozhoduje. Podpora města i kraje navíc byla letos nižší jak v loňských letech. 

Když se člověk dívá kolem a kolem, bojím se, jestli SPD neměla v předvolebním programu také to, že vlaky budou mít nehody i bez pokácení stromů. 


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.