Volby se blíží a tak i v SPD Tomia Okamury přemýšlí, jak oslovit své voliče. Natočit hodlá samozřejmě i předvolební videoklip, ve kterém se chce pravděpodobně vylíčit jako strana šířící „národní hodnoty“ proti alternativně vypadajícím demonstrantům. Agentura Talent management totiž publikovala inzerát, který pak raději stáhla, s podrobnostmi o videoklipu. Například hledají revoltujícího oportunistu s dredy. Kromě toho i skupinu demonstrantů.

V této věci je zajímavá i samotná agentura shánějící tváře na natáčení. Z jiných inzerátů je totiž zřejmé, že jinak se zabývá hledáním tváří pro teleshoppingy, které jsou na hraně zákonů. „Hledají se noví moderátoři a moderátorky živého vysílání pro známý televizní teleshopping,“ píše agentura.

Agentura se ani sama netají, že hledá tváře i pro Klenot TV. Výrobcem tohoto teleshoppingu pod značkou Klenot TV byla stejně jako u mnoha podobných pořadů s přímou nabídkou zboží maďarská firma Emporia Style. Tvrzením, že propagovaný klenot potlačuje depresi, si vloni v květnu vysloužila pokutu 50 tisíc korun za porušení zákona o ochraně spotřebitele. Od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání to byla vloni už pátá pokuta ve spojitosti s Klenot TV. Jejich celková výše dosáhla 750 tisíc korun. Moderátorka v červeném tričku v těchto reklamách například upozorňuje diváky na „totální likvidaci elitních drahokamů“. V teleshoppingovém bloku nabízí posledních šest kusů šperků se safírem a bílým topazem. Kromě výrazné slevy z údajné původní ceny 4109 korun na 492 korun se je snaží přesvědčit o příznivých vlastnostech drahých kamenů.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.