Soňa Peková se stala hvězdou v době pandemie COVIDu. Nejprve se postavila vládě, pak tvrdila, že virus SARS-CoV-2 pochází z laboratoře, následně začala děkovat Putinovi za útok na Ukrajinu. Nyní evidentně podlehla sektě AllatRa. V nejnovější videu „Zákony pro bohatství“ tvrdí, že svět je řízen reptiliány a má se připravit na příchod stvořitele. Samotná teze o existenci drakoniánů a reptiliánů, nepřátelských mimozemšťanů, kteří se mají živit negativní energií lidstva, pochází už z roku 1929 a to samozřejmě z fantasy časopisů.

Peková mluví také o době kdy všichni přejdeme ze 3D do 5D a „už to nebude spojeno se smrtí“. Ta doba je prý právě teď, přátelé. A může to jít až do 8D, říká paní doktorka.

Všechny tyto teze rozvíjí sekta Allatra a projekt Tvořivá společnost. Právě pro ně Peková také poskytuje rozhovory. Už v únoru doktorka Soňa Peková vystoupila v YouTube kanále Creative Society – Tvořivé společnost. Nejprve udělala několikaminutovou reklamu knize AllatRa.

A co je AllatRa? „Válka na Ukrajině a důsledky klimatické změny posilují konspiracismus a apokalyptické předpovědi. Z mnoha náboženských společenství, která tyto jevy zabudovala do svých nauk, můžeme jmenovat alespoň hnutí AllatRa. Toto hnutí i projekt „Tvořivá společnost“, který vznikl v jeho rámci, s těmito motivy pracují velmi intenzivně,“ říká text článku Náboženský svět v roce 2022 na serveru Náboženský infoservis.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.