Na sociálních sítích najdeme i lidi, které nelze nazvat příliš slušnými výrazy. Mezi nimi je například „vědma“ Ilona Grimová, která ohlašuje každé úmrtí mladých lidí a to přisuzuje očkování. Například úmrtí influencerky Evy Evansové, která měla na TikToku milony fanoušků. Ve skutečnosti si však mladá žena sáhla na svůj život sama, v rodině to nebylo bohužel poprvé.

V 59 letech zemřel i Vlasta Zahrádka. Podle všeho na rakovinu, což ovšem nebránilo Grimové věc spojit s očkování proti COVID-19. Na rakovinu tlustého střeva zemřela i tlumočnice do znakového jazyka Naďa Hynková Dingová. Přestože jí lékaři dávali zprvu pouhých 3 – 6 měsíců života, ona se s touto diagnózou dokázala potýkat téměř dva roky. Ani chemoterapie v kombinaci s bioléčbou a drahou léčbou v Německu, na kterou se konala sbírka skrze internet ale nakonec nepomohla. I ona se stala terčem dezinformátorů.

I známá dezinformátorka Lenka Tarabová je známa tím, že vše svádí na očkování. Například i smrt golfisty Graysona Murraye, který ve skutečnosti spáchal sebevraždu.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.