Česká republika momentálně řeší, jak zajistit dodávky plynu na další roky. Situaci však nezávisle na vyjednávání ČR se rozhodla vyřešit nikým nezvolená delegace z marginálního brněnského hnutí „Slušní lidé“, tedy hnutí které má blízko k brněnským fotbalovým chuligánům napojeným na neonacistické organizace. V letošních volbách kandidovali pod hlavičkou „Restart pro Brno“ a získali 1,44 % hlasů.

Lídr „Slušných lidí“ Zdeněk Pernica se však přesto rozhodl si udělat výlet do Ruska. Prý se vyjedná plyn pro Brno a Českou republiku. Představa, že se v Rusku budou bavit s nikým nezvolenými Čechy je samozřejmě komická. Pernica se Zapletalem si zřejmě představují nákup plynu jako nákup piva v supermarketu.

Rusko využívá plyn jako nástroj vydírání Evropy. V tuto chvíli navíc není možné přes Nord Strem do Evropy plyn dopravit a tak ruské možnosti zásobovat Evropu jsou velmi omezené a v podstatě je dopravován je přes plynovody, které nevedou do ČR.

AKTUALIZACE 13. října: Podle Pernici se jednalo od začátku o vtip. Faktem je, že tweet o zamýšlené cestě se na jeho profilu skutečně objevil. Stejně tak představitelé “Restartu” skutečně před komunálními volbami slibovali, že pro Brno vyjednají levný plyn.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.