Lidé, kteří kritizují zásah na Filozofické fakultě a vyšetřování vražd v Klánovickém lese se chytají každého slovíčka. Třeba toho, že policie potvrdila nález vražedné zbraně z Klánovického lesa v domě masového vraha z Hostouně.

Například Pavel Šik poukazuje na to, že policie dříve hovořila o balistické expertíze a na tiskové konferenci 9. ledna 2024 údajně přiznala, že kompletní balistické expertíza není hotová. Podle záznamu z konference to však bylo myšleno jinak. Policista se snažil vysvětlit, že nejsou hotové balistické expertízy na všechny zbraně nalezené v domě. Na vražednou zbraň z Klánovického lesa ovšem samozřejmě ano. Existuje tedy varianta, že vrah z Hostouně vraždil i jinde, přestože je to spíše nepravděpodobné.

Faktem je, že policie hovoří o balistické shodě už od 22. prosince 2023. Například ve vyjádřeních z 27. prosince je jasně uvedeno, že policie věc potvrdila již dříve.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.