Vládní strana Smer (sociální demokracie) ve své předvolební kampani mimo jiné šíří video, ve kterém lže o opozičních lídrech. Videa kromě oficiální facebookové stránky Smeru sdílí i oficiální facebooková stránka Roberta Fica. Videa se snaží zesměšňovat opoziční lídry a představit je jako nezodpovědnou změnu pro Slovensko.

Smer už zveřejnil video o programu SaS, v němž šíří nepravdy o tom, že SaS chce prosadit 6denní pracovní týden a zrušit polovinu státních svátků. SaS však nic takového ve svém programu nemá ani jeho představitelé o těchto opatřeních neříkají. Přesto má dané video na Facebooku zatím 684 tisíc zhlédnutí a více než 2 tisíce sdílení.

V nejnovějším videu Smer tvrdí, že pokud se stane Andrej Kiska premiérem, tak přijme na Slovensko tisíce imigrantů. Ve videu vystupuje kreslená postavička Kisky v popředí, přičemž v pozadí ji doprovázejí záběry zachycující masy migrujících lidí, většinou mladých mužů arabského původu. V programu strany Za lidi se však nic o přijímání tisíců imigrantů nedozvíme, protože tam nic takového není. Smer se tímto videem snaží navodit u lidí zjednodušenou asociaci, že migrace představuje masy mladých Arabů, kteří přijdou na Slovensko, pokud se stane premiérem Kiska. Více v článku na webu Antipropaganda.sk.

Harabin opět tvrdí polopravdy o tom, jak odsoudil mladého františkána

Bystrík Janík byl františkánský kněz, který byl v roce 1979 v NDR tajně vysvěcen na kněze. Počátkem 80. let spustila StB akci VÍR namířenou proti františkánům v Československu. V roce 1983 založila StB na Janíka svazek s krycím jménem CYRIL. V roce 1985 Janíka prokuratura obžalovala. Případ dostal na stůl senát v čele se Štefanem Harabinem. V říjnu 1985 tento senát Janíka osvobodil.

Harabin v současnosti při diskusi o tomto procesu operuje hlavně tímto osvobozením. V nedělní relaci Ta3 V politice vytáhl osvobozující rozsudek a prezentoval ho jako hlavní důkaz, který ukazuje, že Harabin ve skutečnosti Janíka neodsoudil. Problémem však je, že tady příběh nekončí. Pracovník Ústavu paměti národa Patrik Dubovský totiž na svém blogu píše , že okresní prokurátor se proti tomuto rozsudku odvolal a poslal případ na krajský soud v Košicích.

Tento soud osvobozující rozsudek, o který Harabin mluvil ve studiu TA3, zrušil a případ opět poslal k soudu v Popradě.

Následně v únoru 1986 senát opět vedený Harabinem Janíka odsoudil k nepodmíněnému trestu 28 měsíců. Janík měl už v té době podlomené zdraví. Do vězení nastoupil v červenci 1986. Z vězení ho pustili v říjnu 1987. Následně odešel do Prahy k místním františkánům a v roce 1998 ve věku 46 let tam zemřel. Více v článku na webu Antipropaganda.sk.