„Milý pane Předsedo Lidové Strany Naše Slovensko…My děti slovenského národa Vám chceme poděkovat za Vaši celoživotní obětavost…,” takto začíná rukou psaný děkovný list pro Mariana Kotlebu za to, že je „poctil svou návštěvou“. Dopis je podepsaný jménem „dětí ze Zuberce.“

List už na první pohled není psaný písmem, jakým v současnosti píší žáci základní školy. Zveřejnil ho mezi prvními Ľubomír Mesík, od něj jej začaly šířit další stránky a skupiny hlásící se k ĽSNS. Sám Mesík je také příznivcem ĽSNS.

Dopis se šíří na Facebooku a za pár hodin má tisíce sdílení. V pátek na něj oficiálně reagovali zaměstnanci ZŠ a MŠ v Zuberci. V prohlášení se od listu distancují. Vyslovují nad ním rozhořčení a rovněž i pochybnosti nad jeho pravostí.

Stanovisko zaměstnanců ZŠ a MŠ v Zuberci:

„Vážení rodiče a veřejnosti, přes sociální sítě se dne 6. února začala šířit informace o děkovném listu dětí ze Zuberce předsedovi ĽSNS, který dělal předvolební akci i v naší obci Zuberec.

Chceme Vás ujistit, že z naší strany nebyla vyvíjena žádná iniciativa, aktivita a propagace v této věci, s dopisem se neztotožňujeme a jsme z něj rozhořčeni. Připomínáme, že činnost politických stran a politických hnutí a jejich propagace na půdě školy je v současnosti ve smyslu školského zákona zakázána. Naše škola si dává pozor a vyhýbá se jakékoliv manipulaci dětí či podsouvání ideologie rozličných stran.

Kromě toho, že stylizace textu neodpovídá úrovni žáka základní školy, při pohledu na písmo je zřejmé, že se jedná o písmo staršího člověka.“

Zdroj: Omediach.com


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.