Dezinformačními médii se šíří nesmyslné zprávy jako „Izraelci jsou v šoku, nejohroženější skupinou jsou ti, kdo dostali dvě dávky vakcíny“. Data z Izraele však ukazují přesný opak. Suverénně největší podíl hospitalizovaných v Izraeli jsou neočkovaní lidé. K 5. září jich bylo 150 na 100 000 obyvatel. Očkovaných jednou dávkou je hospitalizováno 45 na 100 000 obyvatel, plně očkovaných jen 6 na 100 000 lidí.

Že očkování velmi dobře chrání proti těžkým průběhům ještě lépe ukazuje situace v Německu. Zde je hospitalizováno devětkrát více neočkovaných na 100 000 obyvatel.

Izrael nyní prožívá zhruba stejně silnou vlnu COVID-19 jako byla ta loňská koncem léta a ta na začátku tohoto roku. Počty úmrtí jsou však podstatně nižší. S největší pravděpodobností za to může očkování. Plně očkováno je v zemi přes 60 % lidí.

Prvního září bylo v Izraeli pozitivně otestován rekordní počet osob. Přes 20 tisíc jich v zemi nikdy nebylo. Čísla však začala prudce růst už na konci července. Počty úmrtí však naštěstí se nepřibližují posledním dvou vlnám. Momentálně jsou přibližně o 65 % nižší (za stejný počet dní). Přesto, že delta varianta je zřejmě smrtelnější než minulé varianty.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.