Po každém úmrtí známé osobnosti se snaží dezinformátoři spojovat úmrtí s očkováním proti COVID-19. Ne jinak je to po úmrtí Simony Postlerové, ačkoliv v médiích nenajdeme jedinou zmínku, že by byla proti COVID-19 očkovaná.

„Na premiéře komedie Vy nejste žena, pane! v prosinci 2022 v Divadle Radka Brzobohatého, v níž účinkovala, bylo na Simoně Postlerové patrné, že výrazně zhubla. Jak tehdy vysvětlovala, úbytek na váze nebyl dobrovolný, stály za ním vážné zdravotní problémy,“ píše CNN Prima News. A důvod? „Měla jsem docela těžký postcovidový syndrom, trvalo to asi měsíc a půl, a měla jsem i zápal plic, takže mi váha spadla,“ svěřila se přítomným novinářům.

Postlerová se kromě toho musela vyrovnat s úmrtím muže a svého autistického syna musela vychovávat sama.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.