Na internetu se objevila další šílená teorie, kterou šíří například i Aliance národních sil Vladimíry Vítové. Podle ní v rámci testování na COVID-19 je do nosu instalován mikročip. Výtěrová souprava zajede do nosu hodně hluboko prý z toho důvodu, aby čip nešel znovu odstranit.

„Metodika odběru je taková, že musíte mít hluboko do nosohltanu zasunuté odběrové štětičky. Ve starých učebnicích bylo popisováno, že výtěr se musí udělat tak, až pacientovi z očí slzy vyhrknou. Musí to být takový, řekla bych, hrubý výtěr, aby vůbec se dokázala odebrat ta správná hmota, která se potom vyšetřuje. Jakmile by se vyšetřil výtěr, který se udělá jen z vchodu do nosu, tak by ten výtěr mohl být negativní,“ prozrazuje skutečné důvody ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová. „Výtěr z nosohltanu je velice nepříjemný, bolestivý ale ne. Spočívá v tom, že se speciální tyčinka zasune do zadní části nosu a tam se musí malinko ohnout. Lidem většinou vyhrknou slzičky, zamrkají, někdo se pak vysmrká a pokračujeme výtěrem ještě z krku. Nosohltan je ale stěžejní, tam se zachytává nejvíce virů,“ doplňuje vedoucí oddělení odběrových míst Libuše Vítková.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.