Ve vojenském prostoru Libavá, který se táhne od Olomouce až k Vítkovu, už cvičí první turnus ukrajinských vojáků. Jde o ukrajinské profesionály, kteří by měli nabyté vědomosti předávat dál a zároveň jsou cvičeni, aby dokázali co nejlépe zacházet s českou darovanou technikou.

Podle šílených teorií jsou tu však ukrajinští vojáci proto, aby zasahovali proti českým občanům při protivládních demonstracích. Přitom zásah i české armády by připadal v úvahu jen v případě, že by bylo vyhlášeno stanné právo. Za určitých okolností mohou vojáci také asistovat policistům. Zásah zahraničních vojáků však nepřipadá v úvahu v jakémkoliv stavu.

Teorie je samozřejmě i bizarní v tom, že účast lidí na protivládních demonstracích klesá a nic nevypadá na změnu trendu. Ukrajinští vojáci navíc cvičí v areálu daleko od Prahy s poměrně špatnou dostupností například k dálnici.


administrator

Jsem šéfredaktor projektu. Narodil jsem se a žiji v Kolíně. Ve svém mládí jsem se angažoval v radikálním levicovém hnutí, což považuji za velkou osobní chybu. Mnoho lidí proto nechápe, proč najednou ověřuji faktické informace. Má odpověď je "právě proto". Válka na Ukrajině a následná islamofobní vlna mi pomohla si uvědomit, že spousta věcí na internetu není pravda. Vím, jak se dezinformace šíří i kdo je vytváří. Znám cílovou skupinu, na kterou jsou dezinformace zaměřeny. Těmito lidmi neopovrhuji a ani si nemyslím, že jsou nesvéprávní jedinci, kterým musíme vše vysvětlovat. Na stranu druhou zásadně odmítám, aby lež byla nazývána jiným názorem.